Розіграш відбувся. Вітаємо переможців.
Головний приз — набір посільної білизни ТМ First Choice — картка №1672.
Інші переможці менш цінних призів:
№1057
№1102
№1202
№1257
№1287
№1641
№1701
№1705
№1709
№1711
№1714
№1717
№1733
№1735
№1742
№1744
№1749
№1752
№1756
№1772
№1773
№1781
Усіх переможців щиро вітаємо. Учасникам — не засмучуйтесь, надалі — нові розіграші.
Запрошуємо отримати призи в зручний для Вас час протягом місяця (по 31.01.20р). З собою необхідно мати картку бонусної програми або документ, що посвідчує особу. Магазин працює з 09.00 до 18.00 години.
Дякуємо усім за участь.
Увага, розіграш!
Характеристики деяких сортів плодових дерев і кущів , які наявні в магазині
АГРУС
Агрус Сварог. Універсальний сорт середнього терміну дозрівання. Плоди великі 4,5-6г., округлі, яскраво-червоного кольору. Шкірочка середньої щільності, м’якіть зелено-жовта, приємного солодко-кислого смаку, вміст цукру 8,1%. Кущі середньої сили росту, з одинарними колючками. Врожайність висока 21т./га. Сорт стійкий до посухи, морозів, борошнистої роси і середньо стійкий до антракнозу.
Агрус Тясмин . Великоплідний агрус української селекції. Сорт середнього терміну дозрівання, знімна зрілість настає з другої декади серпня. Кущ виростає середніх розмірів, крона не розлога, шипи розташовані рідко. Плоди овальної форми, світло-червоні чи червоні за фіолетовим відтінком, позбавлені опушения, солодкі, великі, окрема ягідка досягає у вазі 4,8 г і більше, транспортабельні. М’якоть жовтого забарвлення, приємного смаку. Шкірочка тонка, міцна і еластична. Дорослий кущ приносить близько 4 кг ягід. Рослина зимо і посухостійка, має стійкість до антрактозу і борошнистої роси. Аґрус Безшипий — одна з популярних садових культур. Шипуватість у гілок буде, але набагато слабша, ніж у інших сортів. Плоди його смачні і в свіжому, і в консервованому вигляді. Період дозрівання середньопізній. Маса ягоди 3,8-4,2 г. Урожайність 4,0-6,2 кг з куща. Особливості — самоплідний, безшипий, зимостійкий, урожайний.
АКТИНІДІЯ Актинідія КазковаПотужна ліана жіночого роду, обов’язково потрібен чоловічий запилювач. Плоди овальної форми, великі. Мають цікавий медовий присмак, м’якоть соковита, трохи з медовим ароматом, світло-зеленого кольору. Не боїться холодів.
ВИНОГРАД Августин — столовий сорт винограду c підвищеною стійкістю до хвороб і морозу. Дозріває в середині серпня і за зовнішнім виглядом грон і ягід нагадує сорт Плевен. Грона конічні, середньої щільності (вага 400-500 г). Ягода розміром 2,7 x 1,8 см. Важить до п’яти грамів, простого, але гармонійного смаку, біла. нПоказателі товарності і транспортабельності дуже високі. Урожай тривалий час (2-3 тижні) може зберігатися на кущах. Кущі сильнорослі, що дозволяє цей сорт винограду з успіхом використовувати в альтанковий культуре.Необхідні добре забезпечені живленням і вологою . Зимостійкість середня або підвищена. Виноград Віктор — столова гібридна форма винограду аматорської селекції (Крайнов В.Н.) дуже раннього або раннього терміну дозрівання, в умовах р Новочеркаська дозріває на початку серпня. Кущі великої сили росту. Грона великі, масою 500 -1000 г, середньої щільності. Ягоди дуже великі, 9-14 г, довгі зі злегка загостреним кінчиком, рожевого кольору, гармонійного смаку. М’якоть м’ясисто-соковита. Пагони визрівають добре. Стійкість ГФ Віктор до грибних хвороб і морозу вивчається.
Загрей — сорт винограду середньо-пізнього строку дозрівання. Сила росту однорічних пагонів середня, визрівання лози хороше, зимостійкість висока. Морозостійкість -23-25 ° С. Стійкий проти основних грибних хвороб (7 балів). Урожайність 150 ц / га. Гроно середня (маса 140-200 г), циліндро-конічна іноді з крилом, середньої щільності. Ягода середня (маса 1,6 г), округла, біла. Смак приємний. Цукристість соку ягід 18,0 г / 100см3, кислотність 8,6 г / дм3, дегустаційна оцінка столового вина 7,8 бала. Використовується для приготування столових білих вин високої якості. Виноград «Ландиш» дозріває приблизно на 120-135 день після посадки. Кущі мають властивість дуже сильно розростатися.Грона винограду в формі подовженого конуса, їх вага 500 грам і навіть більше. Ягоди досить великі (36 мм на 22 мм), злегка подовжені, форма — овально-циліндричної форми. Ягоди сорту «Ландиш» — лимонно-жовтого кольору, з легким присмаком мускату.За ароматом нагадує квітки конвалії і білу акацію. Навіть якщо виноград довго не збирати, він не втратить своїх смакових якостей, через деякий час. Виноград сорту «Ландиш» стійкий до морозів до -21 *С, а якщо створити сприятливі умови у вигляді плівкового тунельного укриття, то стійкість зросте приблизно до -30 *С.
Оригінал — столовий сорт винограду середньо-пізнього ( 135-145 днів) терміну дозрівання, сильнорослий. Грона великі, 400-600г, конічні. Ягоди великі і дуже великі, біло-рожеві і рожеві на сонці, оригінального декоративного виду, простого смаку, шкірка міцна. Урожайність середня. Сорт стійкий до мілдью, оїдіуму, гнилі. Морозостійкість середня.
Виноград Румба — столовий ранньостиглий сорт винограду. Грона — велиці, масою до 1 кг. Ягоди — крупні. М’якоть — соковита та м’ясиста. Сорт стійкий до борошнистої роси, сірої гнилі, несправжньої борошнистої роси.
МАЛИНА Полка — сорт ремонтантної червоної малини. Кущ прямостоячий. Ягоди середнього розміру (3,2-3,5 г), насиченого червоного кольору, щільні. Придатні для промислової переробки та швидкого заморожування. Транспортабельність хороша. Сорт стійкий до хвороб.
Аміра — ремонтантний сорт малини італійської селекції. Серед переваг — дуже хороша зимостійкість. Орієнтовна врожайність з куща 2-3 кг. Висота рослини — близько 2 м. Використання опори є бажаним. Початок плодоношення — початок серпня. Ягоди — однорідні, правильної форми.
Еріка — ремонтантний сорт малини італійської селекції. Серед переваг — хороша зимостійкість і стійкість до хвороб. Орієнтовна врожайність з куща 2-3 кг. Висота рослини — близько 2,5 м. Використання опори є неодхідним. Початок плодоношення — середина серпня. Ягоди округлої форми, середньою масою близько 6 г.
ПОРІЧКИ
Смородина червона Дарниця — середньоранній сорт вітчизняної селекції. Невибаглива до умов вирощування та у догляді, ягоди дозрівають одночасно. Серед переваг — зимостійкість, стійкий до посухи та хвороб. Ягоди високої товарної якості, призначення — універсальне, але найкраще — споживання у свіжому вигляді.
СМОРОДИНА ЧОРНА Смородина чорнаТісел. Сорт польської селекції. Ранній — дозріває на початку липня, посухостійкий і морозостійкий. Кущ росте досить інтенсивно, створює середню кількість пагонів. Ягоди великі, ніжно-солодкого смаку, з тонкою шкіркою. Транспортабельність у сорту хороша. Сорт абсолютно невимогливий до грунту — прекрасно росте і плодоносить на різних грунтах. Відрізняється досить хорошою стійкістю до хвороб. Урожайний потенціал цього сорту з віком тільки збільшується. Маса ягоди до 3,0 г. Стійкий до захворювань. Дозрівають ягоди в кінці червня місяця.
Смородина чорна Титанія. Кущ сильнорослий, прямостоячий. З довгими твердими пагонами. Дозрівання відбувається на початку липня. Плоди великі, чорні з легким блиском, зібрані в довгі компактні кисті, з відмінним винно-солодким смаком, вагою до 3,0-3,5 г. М’якоть зеленувата, соковита, солодко-кислого смаку. Титанія добре підходить для машинного збору. Самоплідний. Сорт відрізняється абсолютною стійкістю до борошнистої роси та плямистостей, підвищеною гібридною потужністю. Чудово підходить для приготування компотів, киселів, варення, і заморозки.
Середньопізній сорт чорної смородини Ювілейна Копаня відрізняється високою, стабільною врожайністю, самоплідністю, комплексною олігогенною стійкістю до шкідників і хвороб, підвищеною посухостійкістю, технологічний для інтенсивної культури і комбайнового збирання врожаю. Кущ високий, напіврозкидистий. Пагони довгі, вище середньої товщини, еластичні. Кисті середні, густі, по 2-4 на рубець.
Ягоди великі, одномірні, середньою масою 1,7-1,9 г, великі 3,0-3,5 г, овально-округлі, чорні, блискучі. Шкірочка міцна, еластична, із сухим відривом. М’якоть зеленувато-коричнева, помірно ароматна, приємного кисло-солодкого смаку (4,25-4,5 бали). Дозрівають дружно, одночасно. Споживаються в свіжому вигляді, придатні для заморозки, готування високоякісних продуктів техпереробки (соки, желе, виноматеріали).
Перспективний для інтенсивної промисловості й аматорства у всіх зонах розвиненого ягідництва, дуже популярний . У селекції — донор крупноплідністі, комплексної олігогенної стійкості до хвороб і деяких шкідників, посухостійкості. Сорт Вернісаж середньостиглий інтенсивний сорт. Стійкий до борошнистої роси, антракнозу, стовбчатої іржі, брунькового кліща і листової галиціСорт відрізняється високою, стабільною врожайністю, самоплодністю, підвищеною посухостійкістю.
Кущ високий, напіврозкидистий. Пагони довгі, середньої товщини. Кисті середні, густі, по 1-3 на рубець.
Ягоди одномірні, середньою масою 1,6 г, великі 1,8-2,2 г, округло-овальні, чорні, блискучі. Шкірочка міцна, з сухим відривом. М’якоть зеленувато-коричнева, помірно ароматна, кисло-солодка (4,0-4,25 бали).
Дозрівають в середні строки, практично одночасно. Ягоди можуть споживатися у свіжому вигляді і використовуються на заморожування, але особливо цінний цей сорт для приготування високоякісних продуктів переробки — соків, виноматеріалів і особливо високовітамінних, дуже густого по консистенції желе. Краса Львова — середньопізній сорт чорної смородини. Відрізняється високою, стабільною врожайністю, крупноплодністю, комплексною стійкістю до борошнистої роси, антракнозу, септоріозу, придатністю до механізованого збирання врожаю, гарною адаптивністю до умов вирощування в Лісостепі та Поліссі України.
Кущ середньорослий, слаборозкидистий. Пагони середні, прямі. Кисті середні або короткі, густо розташовані.
Ягоди великі, досить одномірні, середньою масою 1,5 г, великі 4,5 г, округлі, чорні, блискучі. Шкірочка середньої товщини, еластична, міцна, із сухим відривом. М’якоть густа, бурого кольору, приємного кисло-солодкого смаку (4,0-4,25 бали).
Дозрівають дружно, практично одночасно. Використовуються для вживання свіжими, заморозки і різних видів техпереробки (соки, желе, виноматеріали).
Заслуговує уваги на предмет створення групи сортів пізнього строку дозрівання для промислових насаджень, а також для аматорського ягідництва в Лісостепу та Поліссі з підвищеною щільністю розміщення кущів у ряді (0, 5-0,7 м) і звуженими міжряддями (2,5-2, 75 м).
Софіївська — середньостиглий сорт чорної смородини. Відрізняється незвичайно високою, стабільною врожайністю, самоплідністю, комплексною стійкістю до грибних хвороб, брунькового кліща і листової галиці, посухостійкістю, невибагливістю до умов вирощування.
Кущ вище середньої величини, напіврозкидистийЯгоди досить великі, одномірні, середньою масою 1,7-2,1 г, великі 3,2-3,6 г, округло-овальні, чорні, блискучі, при дозріванні не обсипаються. Шкірочка еластична, міцна, із сухим відривом. М’якоть зеленувато-коричнева, густа, помірно ароматна, приємного кисло-солодкого смаку (4,25-4,5 бали).
Дозрівають дружно, практично одночасно. Один з кращих сортів для споживання ягід свіжими, а також для приготування високоякісних продуктів техпереробки (желе, соки, виноматеріали) і заморожування. Оріана — ранньостиглий сорт чорної смородини української селекції.Серед переваг — швидкоплідність та комплексна стійкість до грибкових хвороб. Орієнтовна врожайність з куща — 2-3 кг. Висота куща — близько 1 м. Плодоношення починається у третій декаді червня. Стиглі ягоди не обсипаються.
СУНИЦЯ САДОВА Аромас – високоврожайний ремонтантний сорт. Кущі достатньо високі, що сприяє кращому дозріванню ягід і захисту рослину від шкідників. Плоди великі, щільні, правильної форми, насиченого червоного кольору з блискучою шкіркою та насиченою м’якоттю. Серед особливостей даного сорту — яскраво виражений суничний аромат, завдяки чому він і отримав сою назву. Має достатню стійкість до більшості захворювань. Часто застосовується у комерційних насадженнях. Аллегро — високоврожайний сорт суниці садової новозеландської селекції. Характеризується перш за все високими врожаями та якістю ягід. Призначення ягід — свіжий ринок та переробка. Досить стійкий до несправжньої борошнистої роси та павутинного кліща. Альбіон – високоврожайний ремонтантний сорт селекції США. Кущі рослі та міцні. Стійкий до нетривалої посухи та недовготривалих перепадів температур. Ягода смачна та велика. Урожай — чотири рази протягом сезону. Найбільш врожайня та смачна хвиля — друга. Ягода не схильна до гниття. Сорт досить стійкий до фітофторозу, гнилей, антракнозу. Потребує профілактичного захисту від хлорозу та кліщів
Фаворі — високоврожайний сорт нейтрального світлового дня нідерландської селекції. Швидко входить у плодоношення. Рослина компактна. Ягода яскрава, світло-червоного кольору, конічної форми, трохи видовжені. Аромат і смак відмінні. Квітконоси розташовані над рослиною, тому збирати врожай легко та зручно. Транспортабельність — хороша, основне призначення — свіжий ринок. Період плодоношення: липень-вересень.
ЧОРНИЦЯ (ЛОХИНИ)
Чорниця Спартан (Spartan) — середньостиглий сорт виведений в 1978 році. Рослини сильнорослі, прямостоячі, розлогі. Ягоди дуже великі, світлосині, з сильним ароматом. Сорт через пізнє цвітіння практично не пошкоджується весняними заморозками, морозостійкий, проте досить вимогливий до ґрунтових умов. Чорниця Бонус — сорт лохини (чорниці), який утворює красивий розлогий кущ, що досягає у висоту до 1,5 м. Саджанці лохини (чорниці) сорти Бонус не вимогливі до грунту, мають дуже високу зимостійкість, можуть рости як на сонці, так і в тіні. Термін дозрівання ягід лохини (чорниці) цього сорту: середній (початок серпня). Плоди досить великі (до 3 см в діаметрі), світло-синього кольору з невеликим рубчиком, округлі, приємного смаку, покриті щільним восковим нальотом, зібрані в тугі кисті. М’якоть солодкувата, туга, шкірка міцна, рубчик невеликий. Ягоди цього сорту лохини (чорниці) мають хороші смакові якості. Сорт позиціонується як самозапильний, але на практиці найкращі результати покаже при присутності рядом інших запилювачів. ЧорницяДюк — ранньостиглий сорт високорослої чорниці.Рослина сильноросла, висотою 150-180 см, формує велику кількість міцних, прямостоячих пагонів з посередньою кількістю бічних гілок.
Високоурожайний, плодоношення стабільне, ягоди світло-синього кольору середньо-великого розміру (1,8-2,2 г), практично не дрібнішають, зібрані в відкриті кластери, що полегшує збір продукції. Урожай дозріває дружно, збирається у 2-3 прийоми.
Смак приємний, солодко-кислуватий, інколи злегка терпкуватий, підсилюється після охолодження та короткотермінового зберігання ягоди.
Шкірка ягід міцна та еластична, відрив сухий, місце відриву невеликого розміру, сорт придатний до механізованого збирання.
Ягоди мають високу транспортабельність і придатні до тривалого зберігання (в т.ч. в умовах регульованого газового середовища).
Дюк цвіте досить пізно, тому ризики пошкодження цвіту весняними заморозками значно нижчі, ніж для інших ранньостиглих сортів. Сорт також добре переносить різкі коливання температури навесні.
В дослідженнях Дюк не проявив сприйнятливості до вірусу червоної кільцевої плямистості та опіку пагонів, що спричинюється збудником Фомопсису.
Сорт чорниці Дюк придатний для вирощування на добре дренованих грунтах легкого механічного складу. При вирощуванні сорту на важких, погано дренованих грунтах ріст рослин пригнічується, а продуктивність знижується.
Для отримання стабільного високого урожаю сорт вимагає посиленої обрізки.
Сорт морозостійкий, витримує зниження температури до -34°С.
НЕКТАРИН.
Хард Блейзер Період дозрівання: середина серпня
Маса фрукта: 100-150 г
Особливості: плоди універсального використання.Нектарин Хард Блейзер — сорт канадської селекції. Дерево високоросле з кроною округлої форми. Зимостійкість — хороша. Плоди — округлої форми, помаранчевого кольору з червоним рум’янцем.
ПЕРСИК РЕДХЕВЕН Колір: жовтий з яскраво-червоним рум’янцем
Період дозрівання: початок серпня
Маса фрукта: 113-170 г
Урожайність: висока. Плоди середні і великі (72 х 68 х 70 мм), масою 113-170 г, рівні, асиметричні. Шкірка щільна, жовта з яскраво-червоним розмитим рум’янцем, що займає більше 50% поверхні плоду, опушення ніжне. М’якоть плоду жовта з малиновими прожилками, середньої щільності і соковитості, дуже гарного смаку. Кісточка велика, із загостреною вершиною. Плоди транспортабельні, універсального столово-консервного використання. Дозрівають вони на початку серпня. Врожайність висока. Зимостійкість нижче середньої.
Характеристики деяких сортів плодових дерев , які наявні в магазині
Яблуня Гала Шніга виведена в Італії, в Південному Тіролі, як кращий річний клон сорту Гала. Дерево середньоросле з широкоовальною негустою кроною. Цвіте яблуня в середньопізні строки, цвітіння тривале. Скороплідний сорт. Плоди середніх розмірів, окреме яблуко важить 130-180 грам, конусоподібної форми, жовтого кольору з рожевим бочком, що підсвічується і темно-червоним рум’янцем після повного дозрівання. Відрізняється середньою силою росту. Вважається одним з кращих запилювачів. Шкірка суха, щільна, тонка, блискуча. М’якоть світло-жовтого кольору, хрустка, ароматна, соковита, щільна і ламка. Смак кисло-солодкий. Рослина морозостійка, проявляє чутливість до захворювань кори і тих, які збуджуються грибками. Сорт досить стійкий до парші. Плодоносить до кінця вересня, але ці показники безпосередньо залежать від якості щорічної формуючої обрізки. Збір починають в кінці серпня, плоди можуть зберігатися в холодильних умовах до 7 місяців.
Джонаголд принц
Сорт є одним з клонів Джонаголд, виведений в Бельгії. За короткий період, завдяки зовнішнім виглядом і смаковими якостями, став дуже популярним.Плоди гарні, округло-конічні, одномірні, темно-кармінового кольору, вагою до 200 г.Відмінного кисло-солодкого смаку. М’якоть кремова, соковита, хрустка, дуже ароматна, шкірка тонка. За вмістом цукру перевершує Джонаголд. Плоди зав’язуються рясно і щорічно. Вимагають проріджування.Висока врожайність. Перспективний сорт. Термін дозрівання: вересень. Транспортабельний.
Джонаголд Бек
Період збору врожаю: середина жовтняСмак: винно-солодкийМаса фрукта: 160-220 гПлоди великі 160 — 220 гр, округлі, гладкі, привабливі, інтенсивно-жовті з яскраво-червоним або оранжево-червоним смугастим рум’янцем і густим восковим нальотом. М’якоть жовта, соковита, ароматна, відмінного винно-солодкого смаку. Зберігаються плоди 8 — 9 місяців.. Висота дерева — 3 — 5 м. Перші плоди з’являються на 2 — 3 рік. Урожай рясний. Має підвищену стійкість до хвороб, зимостійкий і посухостійкий сорт, рано вступає в плодоношення, плоди мають високу товарну якість.Стійкість яблуні Джонаголд Бек до парші — середня, до борошнистої роси — низька.
Фуджі КікуКолір: рожевий з червоними смужкамиВисота: до 3 мПеріод дозрівання: другій декаді жовтняОсобливості: сорт стійкий до основних захворювань Сорт зимостійкий, стійкий до зараження хворобами, характеризується напівкарликовий зростанням, висотою до 3 м. Плодоношення настає на 3-4 рік після посадки. Зрілість яблук припадає на другу декаду жовтня. Плоди округлі, рожевого забарвлення з червоними смужками, ароматні, дуже солодкі. Чи не втрачають товарних якостей при зберіганні. Сорт стійкий до основних захворювань.
Чарівний високоврожайний сорт яблуні, осіннього терміну дозрівання. Звання найкрасивішого сорту яблуні, по праву отримав сорт «Джероміні». Плоди цього сорту, мають гарний зовнішній вигляд, як і багато інших сортів, але м’якоть «Джероміні» володіє не тільки чудовими смаковими якостями, але і красивим. Сорт – самобезплідний. Кращими запилювачами є сорти яблунь «Голден Делішес», «Гренні Сміт», «Гала» і «Фуджі». Сорт прекрасно підходить для вирощування в Україні. Дерева низькорослі, з кулястої, компактною кроною. Кора – сіро-коричнева, гладка, пагони середньої товщини. Плоди яблуні середніх розмірів, гладкі, правильної, подовженої форми. Шкірочка гладенька, тонка, з тонким шаром воскового нальоту. М’якоть володіє прекрасними смаковими якостями, соковита, дуже солодка, з легкою кислинкою.
Кольорова гамма містить в собі безліч відтінків, від червоного, до яскраво рожевого. При зніманні плодів м’якоть щільна, практично не змінюється протягом простою. Термін дозрівання – середина вересня. Дерева починають плодоносити на среднерослих підщепах на 4-5 рік *. Дуже продуктивний сорт. Володіє високою врожайністю, гарною транспортабельністю і прекрасним товарним виглядом плодів.
Супер Чіф
Сорт виділений як клон сорту Ред Делішес; комерційний сорт з групи «Делішес»; (США)
Група стиглості: осінній
Рекомендована зона для вирощування: не встановлена
Напрям використання: у свіжому вигляді
Дерево середньоросле, крона компактна, середньозагущена. У плодоношення вступає на 2…3 рік і інтенсивно нарощує продуктивність. Урожайність стабільна і висока. Плоди тримаються міцно, достигають одночасно, але треба їх збирати в 2…3 прийоми по мірі придбання інтенсивного характерного забарвлення. Плодоносить в основному на кільчатках і молодих плодушках. Зимостійкість вище за середню.
Запилювачі. Сорт самобезплідний. Для стимулювання запилення розміщують сорти з одночасним терміном цвітіння. Кращі запилювачі: Глостер, Голден Делішес.
Плоди одномірні і великі (маса 190…220 г) усічено-конічної форми, слаборебристі. Шкірка середньої товщини, щільна, з багатьма білими сочевичками. Основне забарвлення зеленувато-жовте, покривне ― спочатку смугастий червоний не виражений рум’янець, у достигаючих ― яскраво-червоний щільний, який вкриває весь плід. Поверхня вкрита густим напівпрозорим восковим нальотом. М’якуш світло-кремовий, молочний. Смак кислувато-солодкий, трохи пріснуватий, з приємний сильним специфічним сортовим ароматом. Дегустаційна оцінка ― 4,3…4,6 бали
Примітка. Привабливий зовнішній вигляд плодів. Достатньо транспортабельний. Характеризуються тривалим періодом зберігання. Набуває популярність в товарному садівництві.
Хоней крісп відмінний зимовий сорт. Починає плодоносити на четвертий рік. Молоде шестирічне дерево дає до 9 кг яблук, доросле – 23. Термін цвітіння середній, тривалість – довга. Термін дозрівання – жовтень. Дерева слаборослі зі змішаним типом плодоношення, запилюються сортами: Еверест, Годен Делішес, Айдаред, Аскольд, Рум’яний альпініст, Внучка.У молодого дерева крона вузька, овальна, після вступу в пору стійкого плодоношення – овальна, широка з міцними короткими гілками, що не загущена. Кут між скелетними гілками і центральним провідником гострий. Висота дорослих дерев 3 метри, ростуть швидко.Товщина пагонів середня, колір жовтувато-коричневий.
Груша Вікторія
Період дозрівання: початок серпня
Колір: зелений з рожевим рум’янцем
Смак: солодкий
Маса фрукта: 180-230 г
Транспортабельність: відмінна
Осінній сорт груші. Знімальна стиглість плодів настає в кінці серпня. Дерево середньоросле, з округлопірамідальной, середньої щільності кроною. Сорт не вражається паршею. Плоди великі до 270 г, правильної грушоподібної форми, з гладкою поверхнею.
Забарвлення — зелений з рожевим рум’янцем. Підшкірні точки добре помітні. М’якоть біла, ніжна, з приємним ароматом, дуже гарного смаку.
Особливості: висока зимостійкість і посухостійкість, імунітет до парші; щорічне і рясне плодоношення (висока врожайність плодів), висока товарність, відмінні смакові якості, хороша транспортабельність.
Одним з істотних переваг сорту є відносно пізній початок вегетації і цвітіння, що оберігає квітки від весняних заморозків.
Слива Блек Даймонд
Походження: сорт американської селекції. Отримано сорт в Каліфорнії (США).
Терміни дозрівання: третя декада липня.
Характеристика плоду: плоди широкоовальной форми, великого розміру, масою 50-70 гр., А при невеликому навантаженні і до 100-120 гр .. М’якоть червоного кольору, з винятковим ароматом і свіжістю, соковита і солодка, хрящувата. Кісточка невеликого розміру, але відокремлюється середньо. Шкірочка темно-синя (при повному дозріванні — майже чорна), з сизим восковим нальотом по всій поверхні плоду.
Плоди характеризуються високим вмістом цукру (до 30% вище в порівнянні з аналогічними сортами слив).
Ростові особливості сорту: дерево середньоросле, з помірною силою росту, з округло-овальної компактної, щільною кроною. Сорт адаптований до кліматичних умов на всій території України.
Морозостійкість: зимостійкість дуже висока.
Стійкість до хвороб: майже не уражається хворобами — сорт толерантний до шарки, стійкий і до грибкових захворювань.
Слива |
Ода |
Ранньостиглий сорт сливи інтенсивного типу селекції Мліївського інституту садівництва ім. Л.П.Симиренко. Відрізняється скороплідністю, стабільною врожайністю, зимостійкістю, стійкістю до грибних хвороб. Дерево нижче середньої сили росту, формує округлу, середньої загущеності крону. У плодоносіння вступає на 4-й рік. Плодоносить на букетних гілочках, шпорцях і коротких плодових прутиках. Плоди великі (45 г), одномірні, овальної форми типу угорок. Шкірочка щільна, фіолетово-бордова з зеленувато-фіолетовими розмитими плямами. М’якоть жовта, щільна, приємного кисло-солодкого смаку (4,25 бали). У плодах міститься: сухих речовин 15,2%, цукрів 8,8%, органічних кислот 0,95%, вітаміну С 7,8 мг на 100 г сирої маси. Кісточка маленька, вільна. Дозрівають плоди в умовах Черкащини в середині серпня, споживаються свіжими, особливо гарні для готування високоякісних продуктів техпереробки: варення, джемів, пастил, компотів, чорносливу. З 1986 року сорт Ода введена до Реєстру сортів рослин України. Вирощується в промисловому й аматорському садівництві в лісостеповій зоні республіки. Добре вдається в інтенсивних насадженнях з підвищеною щільністю розміщення дерев у ряді (2,5-3×4-5 м).
Вишні сорту Келлеріс середнього розміру, 5-8 грам, подовженої форми, шкірка блискуча, вишнево-червона, майже чорна, вкрита делікатними світлими точками, м’якоть темно-червона, смачна. Сік сильно забарвлений, рубіново-вишневого кольору. |
Вишня КСЕНІЯ
Сорт середнього строку достиганняСтійкий до кокомікозу та моніліозу. Зимо- та посухостійкий. Дерево середньої або вище середньої сили росту, з кулястою середньо розгалуженою кроною. Плодоносить на букетних гілочках і приростах попереднього року. Вступає в пору плодоношення на третій рік після садіння. Самобезплідний. Кращі запилювачі: Любська, Норд Стар, сорти черешні Дончанка, Ніжність. Урожайність: 12-15 т/га при схемі садіння 5 × 3 м на підщепі антипка. Плоди великі (7-8 г), округло-плескатої форми, темно-червоні, відрив від плодоніжки напівсухий. Кісточка середнього розміру, від м’якоті відокремлюється добре. М’якоть темно-червона, відносно щільна, соковита, відмінного кислувато-солодкого смаку, без надлишку кислоти (8,7 бала). Знімальна стиглість настає у третій декаді червня. Використання універсальне.
Сорт черешні Кордія
1.Срок дозрівання — 25 — 28 липня; 2. Забарвлення плодів — темно-червона; 3.Средняя маса плодів (м) — 8-10; 4. Смак -солодкий; 5. Стійкість до хвороб -середня; 6.Зимостійкість — середня; 7. Транспортабельність — хороша.
Цей чеський сорт користується заслуженою увагою садівників. Корд можна назвати «королевою» пізніх сортів черешні. Термін дозрівання — 25-28 липня.
Плоди досягають ваги 8-10 м, під час дощу не розтріскуються, не гниють і добре переносять транспортування на далекі відстані. Можна розтягнути строки збирання плодів без побоювання, що це негативно позначиться на якості врожаю.
Шкірочка карміново-червона, з коричневими точками. М’якоть тверда, червона, при повному дозріванні темно-червона, ароматна, смачна.
черешня Карина
Сорт німецької селекції, який є одним з найбільш пізніх сортів черешні.
Дерево бистроросле і високе, крона має красиву форму широкого конуса.
Пагони дуже довгі і сильні, їх досить велика кількість.
Ягода серцеподібної форми, вага її близько 8 грам, забарвлення темно-червона.
Шкірочка щільна, але при цьому тонка.
М’якоть дуже смачна, солодка і в міру соковита.
Стійкість до морозів висока.
Хворобами даний сорт практично не уражається.
Абрикос (НЖА 19),
Жовто-оранжеві фрукти округлої форми з відмінним солодким ароматом стануть для вас фаворитами і літнього сезону. Абрикоси вживають як в свіжому вигляді, так і в приготуванні компотів, варення та інших заготовок. Спробувати перші ароматні плоди ви зможете вже в липні. Основні сортові характеристики абрикоса NJA 19: висота дерева може досягати 3,5 м; вага плода 100-140 г; невибагливий в догляді; зимостійкість середня, транспортабельність гарна; термін зберігання плодів в зірваному вигляді до 1 тижня; саджанці починають плодоношення на 2-3 рік росту в грунті.
Персик Герміона / Hermione / — персик раннього терміну дозрівання.
Середня маса плодів у промислових садах — 140 г. Окремі до 180 г. Для раннього персика це відмінний показник.
Форма плодів кругла. М’якоть біла. Плоди середніх розмірів, симетричні, вирівняні, одномірні.
Забарвлення плодів на рівні 70-90% або повністю пофарбовані. Рум’янець червоний, пунктирний або крапчастий.
М’якоть щільна, волокниста, соковита, кисло-солодка, смачна. Промисловий сорт. Урожайний.
Весняна обробка саду
Усі рослини протягом вегетації проходять фази, під час яких активізуються певні хвороби і шкідники. Тому проведення захисних заходів приурочують до певних фаз розвитку рослин.
ДО РОЗПУСКАННЯ БРУНЬОК, коли середньодобова температура повітря сягне 5 *С, наступає пора першого обприскування плодових і ягідних насаджень. Залізний купорос традиційно застосовується для:знищення шкідливих комах;профілактики і лікування грибкових захворювань (парші, плямистостей, борошнистої роси, плодової гнилі, сірої гнилі, чорного раку та ін.);позбавлення від мохів, лишайників;дезінфекції деревних тканин в місці появи ран і дупел;лікування, профілактики хлорозу (захворювання рослин, що виникає від нестачі заліза в грунті). Для позбавлення від лишайників і мохів, які часто з’являються на старих деревах, залізний купорос дуже ефективний. Ягідні чагарники і кісточкові дерева обприскують 3% -ним розчином (300 г купоросу на 10 л води). Зерняткові дерева вимагають більш потужної концентрації – 500 г купоросу на 10 л води.Обприскування виконують на початку весни або восени, коли листя вже опало. Як правило, вистачає двох обробок з інтервалом у два тижні. Після цього мохи та лишайники гинуть і самі відпадають з кориЕффективним також є препарат «Нітрафен». Свою високу активність хімічний препарат проявляє проти:
лишайників;грибкових інфекцій; мохів;різного роду плямистостей на листових пластинах.Захисний засіб має здатність знищувати таких паразитів, як:
кліщі;гусениці; моль; щитівки; медяниці; колонії дрібної попелиці; листовійки та ін.
Для приготування рідини використовують 200 г нітрафену і 10 л води.
Сучасні засоби для боротьби з зимуючими стадіями шкідників – препарати «30 В» (індустріальне масло), 30Д , яким бажано обприскувати крони, скелетні гілки та штамби дерев (600–800 мл на 10 л води).. Покриваючи тонким шаром олійної плівки поверхню кори гілок та штамбу, він не дає змогу дихати шкідникам, що перезимували, вони задихаються та гинуть. Не менш ефективними є препарат «Брунька» та проводити ним обробку бажано при вищих температурах (+10 — +20*С) .Для обробітку при нижчих температурах можна застосовувати « Чистий сад»(аналог ДНОКу)
ПРИ МАСОВОМУ РОЗПУСКАННІ БРУНЬОК треба провести обприскування вдруге (як проти шкідників, так проти хвороб) 3%-ю бордоською рідиною або одним із замінників, наприклад «Стробі» (20 г/10 л води), «Хорус» (2 г/10 л води). До робочого розчину фунгіцидів потрібно додати один з інсектицидів проти шкідників – «Антигусінь» (4 г/10 л води), «Блискавка» (2,5 мл/5 л води), «Твікс» (10–15 мл/5 л води), «Актор» (1,4 г/10 л води).
ПРИ «РОЖЕВОМУ БУТОНІ» (фаза утворення суцвіть) обприскують дерева проти гусені, що відроджується, листокруток, жуків довгоносиків, попелиць, несправжніх гусениць пильщиків, мінуючих молей, личинок щитівок та несправжніх щитівок, а також проти збудників хвороб. У цей період пестицидами обробляють усі сорти різних строків дозрівання всіх плодових культур. Обприскують одним із названих препаратів: «Конфідор» (2,5 г/10 л води), «Матч» (10 мл/10 л води), «Нурел-Д» (15 мл/10 л води). З фунгіцидів у робочий розчин до інсектицидів потрібно додавати «Мобіл» (3 г/10 л води), «Скор» (2 мл/10 л води). Ці препарати особливо ефективні на персику, абрикосі проти кучерявості листя.
ВІДРАЗУ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЦВІТІННЯ проводять обприскування проти гусениць, які пошкоджують листя, попелиць, щитівок, медяниць, кліщів та хвороб.
Головним чином боротьба зі шкідниками і хворобами саду залежить від своєчасного та правильного застосування хімічних і біологічних засобів захисту рослин, але це не означає, що слід щорічно обприскувати сад препаратами. Треба врахувати ступінь зараженості рослин шкідниками та хворобами. Не слід застосовувати хімічні засоби про всяк випадок.
- Норми витрати робочої рідини залежать від віку дерев: до 5 років – 0,5–1 л/дерево, 6–10 років – 2,5–3 л/дерево, 11 і старше – 3–3,5 л/дерево.
- При рясних та частих опадах обприскування необхідно повторити.
Шпаргалочка по розчинах
Читаємо уважно інструкцію і готуємо робочі розчини
концентрація | Грам речовини на100мл води | Грам речовини на 1літр води | Грам речовини на 10л води |
0,5% | 0,5гр | 5гр | 50гр |
1% | 1гр | 10гр | 100гр |
3% | 3гр | 30гр | 300гр |
5% | 5гр | 50гр | 500гр |
Сорти помідорів і перцю, наявні у ваговому продажу
Помідор Демидов Помідор «Демидов» відносять до середньостиглих сортів, так як від появи повних сходів до повного дозрівання плодів зазвичай проходить від 101 до 109 днів.Детермінантні штамбові кущі цих помідорів відрізняються слабкою гіллястістю. Їх висота становить від 60 до 64 сантиметрів. Вони покриті темно-зеленим листям середньої величини, що нагадують за формою листи картоплі.Сорт «Демидов» не є гібридним і не має однойменних гібридів F1. Він відмінно переносить зміни погодних умов і зберігає чудове зав’язування плодів.До хвороб ці помідори не схильні до, однак при нестачі вологи вони уражаються вершинною гниллю.Помідор «Демидов» призначений для вирощування в незахищеному грунті.Для даного різновиду помідорів характерні округлі слаборебристі плоди.У незрілому стані вони мають зелене забарвлення з темно-зеленою плямою біля плодоніжки, а після дозрівання стають рожевими. При нерівномірному зволоженні плоди можуть піддаватися розтріскування.Маса цих помідорів становить від 80 до 120 грам. Вони відрізняються чудовим смаком і добре зберігаються. Ці помідори можна знімати недозрілі і залишати дозрівати при кімнатній температурі.
Помідор Абаканський рожевий Помідор «Абаканський рожевий» є середньостиглим. Його період плодоношення розтягнутий, що радує садівників, а сезонна врожайність «Абаканського рожевого» вражає.Невеликі кущі помідорів цього сорту радують городників щедрим урожаєм протягом всього літнього сезону. Детермінантний сорт, помідори мають обмежений ріст.. Кущі помідору «Абаканський рожевий» середніх розмірів. Вгору вони виростають на 130 – 150 см (за умови їх вирощування в теплицях). Якщо садити їх у відкритий грунт, максимум, на що здатний помідор, – це 60 – 80 см.Листя середніх розмірів зеленого кольору. Але їх дуже мало. Це, в свою чергу, вимагає захисту помідорів «Абаканського рожевого» від сонячних променів.Помідор «Абаканський» вимагає формування і підв’язки. Формувати його рекомендується в два стебла. При сприятливих умовах кущі помідорів здатні плодоносити до 5 кг з квадратного метра Помідори сорту «Абаканський рожевий» вважаються великими, оскільки важать вони близько 200 – 300 грамів. Але при правильному догляді і вдалих умовах вони можуть набрати 500 і навіть 800 грамів.
Помідор Алка Ранній сорт помідору. Вегетаційний період — 95-105 днів. Рослина карликова, детермінантна, кущова, висотою до 60 см. Плоди червоні, форма округла до овальної, гладенькі, масою 60-80 г, без плям біля плодоніжки, вирівняні. М’якоть щільна, насичено-червоного кольору, ніжна з кислинкою. Рекомендується для використання у свіжому вигляді і всіх видів переробки.Теплолюбна культура. Віддає перевагу родючим суглинистим грунтам. Високоврожайний сорт для відкритого грунту. Оптимальна температура для росту — +20-23ºС. Помідор Алка частково партенокарпічний, завдяки чому добре зав’язує плоди в холодну і дощову погоду.
Помідор Чайка Чайка відноситься до середньоранніх сортів, від появи перших сходів до збору врожаю проходить 90-110 днів.Чайка — рослина детермінантна, штамбові. Кущик міцний, компактний, низькорослий (близько 70-80 см), не потребує підв`язки, вимагає помірного пасинкування.Чудово підходить для культивування у відкритому грунті. Невимогливий до догляду, добре переносить тривалу посуху і не страждає від різкого перепаду температур. Може вирощуватися в плівкових парниках і теплицях. Не піддається кореневій і вершинній гнилі, дуже рідко уражається фітофторозом.Помідори яскраво-червоного кольору-за формою дуже схожі на Дамські пальчики, подовжені, невеликого розміру;щільні, гладкі, м`ясисті, слаборебристі;відрізняються чудовим солодкуватим смаком і сильним приємним ароматом;Середня вага 50-70 гр.Шкірочка міцна, глянцева;Відмінно переносять тривале транспортування і зберігання.
Помідор Рожевий слон Рослина середнього розміру, має невеликі листочки, які поширені по всьому кущу. На одній рослині можна побачити приблизно 7-8 плодів.. Плоди представлені в темно-рожевому кольорі, округлої форми, злегка приплюснуті знизу. Один плід важить 300 гр. І ця цифра не є межею. При правильному догляді і вирощуванні можна отримати справжніх гігантів, вага яких досягає 1 кг. Ще для сорту Рожевий слон характерні відмінні смакові якості. Помідори відрізняються своїм апетитним виглядом. М’якоть у них соковита, солодка і м’ясиста. Застосовувати помідори можна не тільки у свіжому вигляді, але і для приготування салатів і консервації. По термінах дозрівання сорт відноситься до середньоранніх. Після сходів сіянців повинно пройти 110-115 днів, щоб можна було переходити до збору врожаю. Щоб отримати максимальний урожай, вирощувати рослину варто в теплиці. Звичайно, можна робити це і у відритому грунті, але тоді потрібно подбати про спеціальне укриття . Cорт відрізняється високою транспортабельністю. Навіть при тривалому перевезенні плоди не втрачають свій привабливий зовнішній вигляд і смакові якості. Висота кущів досягає 1,2-1,7 м, так що регулярно потрібно буде обривати бічні пагони, які формуються у великій кількості.
Помідор Санька Ранньостиглі помідори з назвою «Санька» широко використовують як у свіжому вигляді, так і для цільноплідної консервації або приготування помідоропродуктів. Кущі детермінантні, заввишки близько 0,5 м. Смакові і товарні якості помідорів цього сорту відмінні. Особливістю є здатність пагонів відростати після віддачі раннього врожаю з метою подальшого плодоношення, яке триває аж до заморозків.Помідори «Санька» широко використовують як у свіжому вигляді, так і для цільноплідної консервації Вирощувати помідори сорту «Санька» слід з використанням розсадного методу.
Помідор Чорний принц
Сорт середньостиглий, високоврожайний. Призначений для фермерських господарств і овочівників – любителів. Кущ напівдетермінантний, висотою до 1м. Форма плоду плоско-округла, темно-зелено-червоного кольору, масою до 200г. Плоди дуже високих смакових якостей, солодкі, м’ясисті. Використовуються в свіжому вигляді і для переробки.Середньо- стійкий до хвороб. При вирощуванні потрібна опора для куща.Рослина вибаглива до тепла, світла, вологи чутлива до внесення мінеральних добрив. Кращі ґрунти – легкі, багаті перегноєм чорноземи. Вирощують розсадним способом.
Помідор Гібрид 2 Тарасенко
Середньостиглий. Рослина заввишки 2-2,5 м, плоди круглі з характерним витянутим носиком, масою 70-90 г, щільні, соковиті, солодкі, виключно високих смакових якостей. Відмінний сорт для вживання в свіжому вигляді та консервування. Дає гарантовані врожаї навіть у прохолодне літо. Сорт характеризується стабільною врожайністю, транспортабельністю.
Помідор Ведмежа лапа Ведмежа лапа відноситься до числа сортів помідорів любительської селекції, тому опис його властивостей ґрунтується на відомостях, зібраних ентузіастами городницького справи.У південних регіонах сорт добре розвивається і плодоносить у відкритому грунті або в плівкових парниках. В районах з холодним або нестійким, різко континентальним кліматом для отримання стабільного, гарантованого врожаю Ведмежу лапу слід вирощувати полікарбонатних або скляних теплицях.Сорт не засолювальний! Великі і важкі плоди Ведмежої лапи вживають в свіжому вигляді або ж використовують їх для приготування соусів, борщових заправок, гарячих других страв і закусочних консервів Сорт високоврожайний. Навіть в умовах мізерного поливу і мінімального догляду цей помідор здатний давати за сезон вегетації до 30 кг великих, налитих соком, красивих і ароматних плодів!У середній смузі Європи перші плоди Ведмежої лапи дозрівають через 112-115 днів після посіву насіння, а на півдні це відбувається на 1,5-2тижні раніше зазначеного строку.Кущі цього помідору приносять високий урожай навіть в умовах недостатнього поливу і освітлення.Ведмежа лапа — індетермінантний помідор – висота його кущів може досягати 1,8-2,0 м, хоча зазвичай вона коливається в діапазоні 1,3-1,6 м. Рослини цього сорту потужні, густо облистнені, листові пластини великі, темно-зелені, часто картопляного типу.Середня вага плодів Ведмежої лапи 270-330 м, максимальний 800-850 гр.Вага найбільш великих плодів цього сорту може досягати 800 грам.Помідори лежкі, не схильні до розтріскування, добре переносять транспортування. Зірвані в стадії молочної стиглості помідори цього сорту успішно достигають за 1,5-2 тижні при температурі 18-25*С.Кущі Ведмежої лапи зазвичай формують у два стебла і підв’язують до горизонтальних дротяних шпалер.
Помідор Волгоградський 5/95 Високоврожайний пізньостиглий сорт помідорів, від повних сходів до дозрівання 116 днів. Рекомендований для вирощування у відкритому грунті, тунелях і плівкових теплицях. Відрізняються підвищеним вмістом цукрів і вишуканим смаком. Плоди цікаві універсальністю використання : вони одні з найкращих для усіх видів консервації і приготування свіжих салатів. Призначений для вирощування в усіх зонах України.
ПомідорКібіц Сорт помідорів «Кібіц» відрізняють ранні терміни визрівання, хороша врожайність і смачні плоди. Він відноситься до детермінантих сортів. Кущ може виростати до 80 см. Термін визрівання 100-110 днів з моменту посіву насіння.Сорт стійкий до комплексу захворювань, особливо до фітофтори, що робить його особливо привабливим. Вважається польським сортом. Може вирощуватися у відкритому грунті і в теплиці. «Кібіц» має невеликі плоди, м`ясисті подовженої форми;Середня вага одного помідору — 50-60 гр.Завдяки своїй щільності добре транспортується і зберігається — в прохолодному місці — до 1 місяця;Особливість сорту — дружне визрівання плодів, приблизно одного розміру, що є цінною якістю для цільноплідного консервування.Середня врожайність — 3,5 кг з куща.Добре переносить густу посадку, що дозволяє отримати більший урожай з1 кв. м.
Помідор Бичаче серце рожеве Помідор Бичаче серце рожеве — високорослий кущ помідорів, який можна вирощувати як в теплицях, так і у відкритому ґрунті. З моменту появи паростків необхідно чекати 130 днів, щоб плоди почали дозрівати. Колір плоду — малиново-рожевий, а форма — серцеподібна. Врожайність одного куща — 7-10 кг. Вага одного помідора — до 100 г. Кущ — високий (до 2 м).
Помідор Хурма Помідор Хурма відрізняється потужним стеблом і високою, завдяки чому досягається хороша стійкість в період літньої спеки. У плівковому укритті (де, зокрема, і рекомендують вирощувати ці помідори) кущі досягають висоти 1, 5 м, в городі — 80 см. Період дозрівання плодів середній, врожайність — 3-4 кг з куща. Хурма володіє прекрасними якостями салатних помідорів: щільна шкірка — не розтріскуються, добре переносять тривале зберігання і перевезення; мала кількість насіння всередині плоду; соковита і м’ясиста м’якоть; приємний смак; велика кількість каротину в складі і не багато органічних кислот — можна використовувати в дієтичному харчуванні; яскраво-оранжевий колір — відмінна прикраса столу. Плоди помідора Хурма недостатньо малі, щоб їх можна було солити або консервувати цілком, проте вони смачні, коли їх переробляють в подрібненому вигляді. Варто відзначити один важливий нюанс — при перезріванні помідори сорту Хурма стають кислими.
Помідор Мікадо рожевий Ранньостиглий, плоди дозрівають вже на 90 — 95 день після появи паростків. Рослина велика і високоросла, висота куща може досягати від 1,5 до 2,5 метра. Листя за формою дуже нагадують картопляні, мають темно-зелений колір. Підходить для вирощування на відкритих ділянках і в теплицях. Помідори «Мікадо чорний», «жовтий», «червоний» і «рожевий» є найбільш популярними. Відрізняються вони виключно своїми відтінками, догляд за кожним видом той же, а їх смакові характеристики дуже схожі.Стиглий помідор важить 250 — 300 грам, має округлу плоску форму, трохи ребристу. Найбільші плоди у рожевого «Мікадо», їх вага досягає 400 – 500 грам. Шкірка помідорів середньої щільності, м’якоть соковита, пружна, має солодкуватий смак. Один кущ помідорів «Мікадо» дає до 8-9 плодів.Сорт нестійкий до грибкових захворювань. В цілях профілактики фітофторозу за 7 днів перед посадкою розсади у відкритий грунт її обробляють бордоською рідиною.
Помідор Волове Серце Помідоровий кущ сорту Волове Серце має, притаманну індетермінантним сортам характеристику. Кущі, можуть рости до безкінечності, у висоту. Такі рослини здатні, в умовах теплиці, плодоносити більше року. На стеблах розташовуються понад 40 кистей плодів, але не одночасно. Всі сорти бажано формувати у два стебла і прищипувати точку росту, обмежуючи висоту куща.Вирощувати його можливо у теплиці і на відкритих грядках.Висота, до якої виростають помідори Волове Серце, коливається на позначці в 120см. Кожен плід важить близько 300гр Помідори зберігаються недовго.
Помідор Ріо гранде Ранній сорт детермінантих помідорів для відкритого і закритого грунту, плоди однорідні, м’ясисті, дуже щільні, оригінальної сливовидной форми. Середня маса плодів 110-115 гр. довго зберігаються. Відрізняються підвищеним вмістом цукрів і вишуканим смаком. Плоди цікаві універсальністю використання : вони одні з найкращих для усіх видів консервації та приготування свіжих салатів.Призначений для вирощування в усіх зонах України.
Помідор Лагідний Ранньостиглий сорт. Вегетаційний період від сходів до початку збору — 113-115 днів. Кущ детермінантний, прямостоячий, висотою 50-52 см. Плоди сливоподібні, темно-червоного кольору, масою 50-80 г. Рекомендується для споживання у свіжому вигляді і переробки, вважається одним з кращих сортів для консервування. Транспортабельний. Відрізняється дружнім достиганням плодів. Врожайність 8-9 кг/м2.Сорт середньостійкий до хвороб.
Помідор Флора
Середньоранній сорт для відкритого грунту. Вегетаційний період 105-108 днів. Рослина детермінантна, кущ заввишки 50 см Плід червоного кольору, плоскоокруглої форми, щільний. Вага плоду 100-110 грам. Дуже смачний в консервації.
Культура тепло і світлолюбна. Вирощувати розсадою або висівом насіння в грунт. Посів насіння на глибину 1-1 ‚5 см Висадка розсади у віці 50-60 днів. Вимагає легких родючих грунтів. Добре реагує на добрива.
Помідор Кемпбелл 33 Помідор «Кемпбелл 33». Дуже ранній, детермінантний сорт 70-80 днів. Призначений для вирощування у відкритому грунті. Кемпбелл дуже продуктивний сорт помідора. Дає червоні плоди округлої форми, вагою до 180 г. Цей сорт виведений для вирощування в холодних погодних умовах без втрати якості продукту. Сорт стійкий до захворювань VF (вертицильоз і фузаріоз). Збір врожаю триває з липня по вересень. Загальна врожайність досягає 11 кілограмів з метра квадратного.
Помідор Ріо Фуего
Помідор Ріо Фуего є детермінантний, середньораннього терміну дозрівання. Помідори починають дозрівати в другій декаді липня і плодоносять до самих заморозків, приносячи хороший урожай.Деякі городники вважають, що плодам не вистачає соковитості, але це легко компенсується хорошим смаком і неповторним ароматом. Сорт відрізняється високою плодючістю, селекція його належить голландцям. Рослина невисока і компактна, вона не вимагає багато місця і площі.Рекомендується вирощувати помідор безрозсадним методом в умовах відкритого грунту. При дотриманні всіх умов агротехніки з кожного куща можна отримати до 15 кг помідор. Кущ у даного сорту середній, його висота не перевищує 70 см. При формуванні кущів потрібно залишати кілька стовбурів, на кожному з яких утворюється зав’язь. Таким способом підвищується врожайність помідорів.Плоди дозрівають через 4 місяці після посіву. Помідори відрізняються високою щільністю, що дуже зручно при їх транспортуванні,довгасті, формою нагадують вершки, з загостреним носиком;невеликого розміру, в довжину не більше 8 см;середня маса — 110 гр.Висока концентрація цукру і відмінний смак зробили помідори Ріо Фуего незвичайно популярними, їх можна вживати у свіжому вигляді і консервувати.
Перець Асті Червоний Ранній, високоврожайний сорт солодкого перцю. Період дозрівання ― 95 днів від висадки розсади. Призначений для вирощування у відкритому грунті. Висота куща 50-70 см. Плоди кубовидної форми, чотирикамерні, в технічній стиглості — зеленого, а в біологічній — насичено-червоного кольору, масою 200-250 г. М’якоть соковита, солодка, з товщиною стінки 7-9 мм. Сорт має відмінний солодкий смак і дружне дозрівання плодів. Стійкий до хвороб. Використовується в домашній кулінарії: для консервування і споживання у свіжому вигляді.
Перець солодкий Гурме Середньоранній (120-130 днів), великоплідний сорт. Кущ прямостоячий, висотою 60-80 см. Плоди гарні, ефектні, циліндрично-кубовидної форми, товщина стінки 7-9 мм та вагою 150-300 г.
Перець солодкий Іоланта Середньоранній, високопродуктивний сорт. Кущ напіврозкидистий, висота 55-65 см. Плоди плоско-округлі, помідороподібні, злегка ребристі, товщина стінок 8-10 мм. маса плоду 200-230 г. Плодоносить до середини осені.
Перець солодкий Отрум Белл Середньоранній сорт. Плоди кубовидно-подовжені, 3-4-х камерні. Достигають на 95-100 день після висадки розсади. Рослина міцна з великими плодами до 350 г. Плоди мають товсту соковиту стінку, дуже високі смакові якості, довго зберігають зовнішній вигляд і блиск. Вирощують в теплицях і у відкритому грунті.
Перець Марконі Ред Чудовий італійський сорт. Середньостиглий (100-115дней), високоврожайний, солодкий, ароматний, соковитий.Рослина висотою 50-60 см. На одному кущі формується 12-15 плодів конічної форми довжиною 18-20см, з тонкою шкіркою. Товщина стінки 3-4мм.
перець Каліфорнійське диво характеризується середньою висотою кущів і середньою стиглістю. Висота рослин варіюється від п’ятдесяти до сімдесяти сантиметрів. Плоди дозрівають через сто двадцять-сто тридцять днів з моменту посіву насіння.Плоди великі, кубовидної форми, вагою від вісімдесяти до ста шістдесяти грам. М’якоть м’ясиста, пружна, покрита щільною і гладкою шкіркою. Товщина стінок може досягати восьми міліметрів.У процесі росту плоди мають зелене забарвлення, в стиглому вигляді перці стають яскраво-червоними.Сорт Каліфорнійське диво відрізняється від інших видів специфічним смаком і солодкістю плодів. Тому плоди вживають не тільки у свіжому вигляді, їх використовують для приготування різних страв, салатів, фарширування, соусів і консервування.
Шановні відвідувачі! WEB-ресурс знаходиться на стадії розробки. Дякуємо Вам за проявлену цікавість.
Позакореневе підживлення
Під час проведення обприскування пшениці озимої у різні фази розвитку вміст карбаміду в робочому розчині повинен бути не більше: на початку кущіння -15-20%, кінець кущіння – 16-18, початок виходу в трубку – 10-12, кінець виходу в трубку — 6-8%. Розчин карбаміду (15-20%) згубно діє на попелицю і клопа-черепашку, знищує або пригнічує розвиток деяких бур’янів, що поліпшує умови збирання врожаю.
CO(NH2)2 ГОСТ 2081-92 Рекомендовані середні дози карбаміду для локального внесення в ґрунт за фізичною масою: Зернові: 150-250 кг/га Кукурудза: 200-250 кг/га Для позакореневого підживлення пшениці озимої: 40-60 кг/га
Рекомендовані безпечні дози для листкового підживлення, %концентрації: Зернові (озима, яра пшениця, озимий, ярий ячмінь): 3,0-5,0 Кукурудза: 0,4-0,6 Буряки: 1,5-2,0 Картопля: 0,8-1,6 Огірки: 0,3-0,4 Капуста: 0,8-1,6 Цибуля: 1,6-3,0